ALUMNAT DE MASTER DE L’UNIVERSITAT D’EXETER -PROJECTE ERASMUS + “SPIDAS” STRATEGIC PARTNERSHIP for INNOVATION in DATA ANALYTICS in SCHOOLS

ALUMNAT DE MASTER DE L’UNIVERSITAT D’EXETER -PROJECTE ERASMUS + “SPIDAS” STRATEGIC PARTNERSHIP for INNOVATION in DATA ANALYTICS in SCHOOLS

Avui ens visita l’alumnat que realitza un màster en Educació a l’Universitat d’Exeter, Regne Unit. Són un grup d’alumnat de procedència diversa: Estats Units, Xina, Regne Unit… i venen a observar el nostre Centre i el nostre alumnat dins del Programa Erasmus+, titolat SPIDAS – Strategic Partnership for Innovation in Data Analytics at Schools- on es treballen els mètodes d’innovació en el tractament dels Big Data.
El darrer mes de desembre la Rosa Borrell i la Teresa Quintillà van assistir a la primera reunió internacional a l’Universitat d’Exeter on és prevista una segona reunió al mes de maig.
Durant aquest curs es duran a terme diferents tasques de preparació del projecte a LLeida, Exeter i Pamukkale . El nostre Centre té implicats en el projecte els departaments de Llengües estrangeres, Llengües, Ciències Experimentals i Ciències Socials.
Esperem que la Jornada sigui profitosa i els donem la benvinguda .!