17 Trobada de Secundària Rock

17 Trobada de Secundària Rock

Com ja sabeu el nostre centre viu la música molt activament. Des del curs 2004-05, participem en la trobada de grups de música rock formats per alumnes de centres de secundària. L’objectiu de Secundària Rock no és altre que la participació, el coneixement mutu, l’intercanvi d’experiències, i la motivació que representa un concert en directe tant per al professorat com per als nois i noies músics.

Enguany s’ha celebrat la 17a trobada, dedicada al grup Queen, amb 12 instituts participants. El nostre centre ha estat representat pel grup:  QUEENDÀVOLS constituït per alumnat de 2n, 3r i 4t d’ESO.   El grup també participa en altres celebracions del centre: festa de la música (23 d’abril) i cloenda de curs.

El mateix dia del concert al matí, els grups participants van assistir a una master-class de música impartida pel grup “Te das queen ? “